چهارشنبه, ۲۷ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-17
کد خبر: 21008 |
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1403 - 18:09 | ارسال توسط :
60 بازدید
۰
1
ارسال به دوستان
پ

فرماندار بردسکن گفت: با برگزاری کلاس های اوقات فراغت شور و نشاط را به جوانان و نوجوانان تزریق کنیم.

به گزارش پایگاه خبری قاصدبردسکن، علی دهقان زاده در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بردسکن که با حضور امام جمعه بردسکن، فرمانده سپاه و دیگر اعضا در محل آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: تدوین برنامه های مناسب و جامع برای غنی سازی اوقات فراغت نسل جوان از مهمترین شیوه های مقابله با آسیب های اجتماعی و فرهنگی می باشد.

وی افزود: ارزش گذاری و برنامه ریزی برای پرکردن ساعات فراغت جوانان و نوجوانان جامعه ضروری است.

فرماندار بردسکن با بیان اینکه باید جوانان را به خوبی باور کنیم و زمینه حضور جوانان را در جامعه بیش از پیش فراهم نماییم، گفت: با جهت دادن برنامه ها به سمت جلب مشارکت خانواده ها با محوریت کار و مهارت های زندگی، نشاط و شادابی را در بین آحاد افراد جامعه گسترش دهیم.

دهقان زاده با اشاره به اینکه کلاس های اوقات فراغت مسجد محور باشد، افزود: با راه اندازی مطالعه آزاد در کتابخانه های سطح شهرستان دانش آموزان می‌توانند کتابهای خارج از کتاب درسی را مطالعه کنند که میتواند به افزایش کتابخوانی در جامعه نیز کمک کند.

فرماندار بردسکن همچنین به برگزاری کلاس های فنی و حرفه‌ای با گواهینامه، کلاس های راهنمایی و رانندگی و آشنایی با فضای مجازی توسط پلیس فتا نیز تاکید کرد.

امام جمعه بردسکن:
رکن اعظم اوقات فراغت خانواده ها هستند

حجت الاسلام م علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن نیز در جلسه شورای آموزش و پرورش  اظهار داشت: آموزش و پرورش در اوقات فراغت یک رکن است ولی خانواده در این امر رکن اعظم و اصلی را ایفا میکند.

وی افزود: اوقات و فراغت در تابستان دغدغه‌ای است که برای دانش آموزان و جوانان خودمان در تابستان داریم.

امینی با بیان اینکه خانواده ها را باید توجیه کنیم که اگر برای پوشاک پول میدهیم برای تفکر فرزندان نیز باید مبلغی پرداخت شود، افزود: باید مراقب برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان باشیم چرا که در اردوهای اوقات فراغت قرار نیست تنها وقت جوانان را پر کنیم، بلکه باید کارهای تربیتی و فرهنگی برای آن‌ها انجام دهیم.

امام جمعه بردسکن افزود: توجه به غنی سازی اوقات فراغت و ترویج تفریحات سالم امری حائز اهمیت است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به مدیریت بهینه اوقات فراغت، گفت: دستگاه‌های فرهنگی نقش ویژه‌ای در تحقق این مهم دارند و باید بستر فعالیت در این زمینه فراهم شود.

تربیت ۱۱۰ مربی قرآنی توسط دارلقرآن بردسکن

علی اکبر چراغیان مدیر آموزش و پرورش بردسکن در این جلسه نیز از تربیت ۱۱۰ مربی قرآنی در دارالقران بردسکن خبر داد و گفت: مربیان قرآنی به نیت ۱۲ امام در ۱۲ مسجد و تکایا و پایگاه قرآنی حضور دارند و بطور همزمان کار خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: در ایام اوقات فراغت کلاسهای قرآنی، فرهنگی و ورزشی برگزار و در قسمت قرآنی کلاس های تجوید، روخوانی، مداحی و اذان توسط مربیان آموزش داده می‌شود.

چراغیان با بیان اینکه برنامه های اوقات فراغت باید منجر به شکوفایی استعداد دانش آموزان شود، گفت: هیئت مکتب الزهرا (س) وابسته به اداره آموزش و پرورش در یک اقدام بسیار عالی و با استفاده از ظرفیت خیرین و ادارات توانسته تعدادی بسیاری دانش آموز را جذب و با برنامه های شاد و مفرح و اردوهای علمی و برنامه های فرهنگی روزهای شاد و علمی خوبی را رقم بزند.

برگزاری کلاس های نقاشی و خوشنویسی در ۲۰ پایگاه فرهنگی
مدیر آموزش و پرورش بردسکن در ادامه به برگزاری کلاسهای نقاشی و خوشنویسی در ۲۰ پایگاه فرهنگی اشاره کرد و گفت: ایجاد زیرساخت های مناسب و زمینه سازی جهت کشف و رشد استعدادها و خلاقیت دانش آموزان و اجرای هرچه بهتر اوقات فراغت، توجه به مسئله مهارت آموزی و مهارت های اجتماعی دانش آموزان و آماده سازی آن ها جهت زندگی در اجتماع و نیز بازار کار از مهمترین مواردی می باشد که در کلاس‌های اوقات فراغت باید مدنظر قرار گیرد.

چراغیان در ادامه به امتحانات نهایی در شهرستان اشاره کرد و گفت: در ۵ حوزه امتحانی ۶۳۴ نفر در پایه دهم، ۶۰۶ نفر در پایه یازدهم و ۸۸۹ نفر نیز در پایه دوازدهم به رقابت می‌پردازند.

مدیر آموزش و پرورش بردسکن با بیان اینکه یک حوزه تصحیح مرکزی و ۶ حوزه تصحیح مدرسه‌ای فعال هستند، اظهار کرد: برگه های دانش آموزان اقصا نقاط کشور در سامانه تصحیح قرار میگیرد و همکاران نیز تصحیح می‌کنند.

وی به آزمون سمپاد تیزهوشان ورودی ششم به هفتم اشاره کرد و گفت: این آزمون با حضور ۹۸ پسر و ۸۲ دختر در ۳۱ خرداد ماه در مدارس شهدای وحدت، بانک ملی و رضوان برگزار میشود و قبول شدگان در شهرستان کاشمر تحصیل خواهند کرد.چراغیان ادامه داد: آزمون نمونه دولتی نهم به دهم نیز با حضور ۲۶۳ پسر و ۳۵۱ دختر که اول تیر ماه در ۴ حوزه برگزار می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش بردسکن افزود: در مرحله دوم کنکور سراسری تعداد ۹۶۷ نفر داوطلب در روز ۲۲ و ۲۳ تیر ماه در رشته های ریاضی با حضور ۲۶ داوطلب، رشته علوم انسانی با ۳۹۸ نفر، رشته هنر با ۳۳ نفر، رشته زبان ۳۵ نفر و رشته تجربی ۴۷۵ نفر در ۴ حوزه به رقابت خواهند پرداخت.

چراغیان با بیان اینکه اردوگاه شهید بهاری توجه‌ای به آن نمی‌شود، گفت: با توجه به لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ حکم بند «ج» تبصره سوم با موضوع اختصاص ۵ درصد از تملک دارایی به توسعه زیرساخت های گردشگری و مرمت بافت های تاریخی، این ۵ درصد شامل اردوگاه شهید بهاری کبودان نیز میشود که درخواست مکاتبه از طریق فرمانداری جهت تخصیص این اعتبار را داریم.

افزایش جمعیت هنرجویان در هنرستان شهید علمی بردسکن
مدیر آموزش و پرورش بردسکن با بیان اینکه جمعیت دانش آموزان هنرستان شبانه روزی شهید علمی افزایش یافته است گفت: با توجه به افزایش دانش آموزان مجبور هستیم فضای مدرسه را تغییر دهیم.

وی ادامه داد: طبق جلسه‌ با کارشناسان تصمیم گرفته شد با توجه به اینکه مدرسه سید حمید حسینی شفیع آباد با ۴۵ دانش آموز در برنامه است که منحل شود و دانش آموزان تقسیم شوند در دبیرستان شهید مفتوحی و دانش آموزان خوابگاهی که از انابد و درونه هستند به دبیرستان انابد منتقل شوند.

چراغیان گفت: دانش‌آموزان مدرسه علمی ۲۵۰ نفر هستند که از این تعداد ۱۱۰ نفر خوابگاهی می‌باشند که به دبیرستان سید حمید حسینی منتقل میشوند و هنرستان علمی به صورت روزانه فعالیت میکنند.

فعالیت ۲۱ پایگاه اوقات فراغت توسط سپاه ناحیه بردسکن
سرهنگ علیرضا جنیدی فرمانده سپاه ناحیه بردسکن گفت: توسط پایگاه های بسیج شهرستان بردسکن ۲۱ پایگاه اوقات فراغت نه تنها در شهر بلکه در روستاها نیز فعال شده‌اند.

وی با بیان اینکه از موازی کاری در حوزه اوقات فراغت جلوگیری شود، افزود: کلاس های اوقات فراغت را از دل مدرسه به مسجد بیاوریم و دوره های آموزشی را مسجد محور برگزار کنیم.

/انتهای پیام

منبع خبر «» است و پایگاه خبری قاصد بردسکن در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 21008 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09011315713  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری قاصد بردسکن مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری قاصد بردسکن در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید